Translate

środa, 31 stycznia 2018

OSTATNIE POKAZY MODY MĘSKIEJ JESIEŃ ZIMA 2018/19. NA PARYSKICH WYBIEGACH PRZEDSTAWIONO KOLEKCJĘ LOUIS VUITTON, MAISON MARGIELA, DREIS VAN NOTEN I HAIDER ACKERMANN, CZ. 1.




Maison MargielaJohn Galliano pokazał intensywnie kolorowe ubrania z najmodniejszym oranżem i żółcieniem nie tylko w dodatkach. Na wybiegu pojawiły się: pomarańczowy, długi do kolan sweter w warkocze, szafirowy lejący, dwurzędowy garnitur retro, monochromatyczne zestawy koszuli i spodni oraz totalnie białe  od stóp do głów outfity. Wykończeniem strojów były plastikowe przezroczyste kieszenie i kapelusiki w formie czepków. 


Maison Margiela, jesień zima 2018/19
Maison Margiela, jesień zima 2018/19




Dries'a Van Noten'a były różne odcienie i wielkości krat połączone z niezwykle pięknie farbowanymi tkaninami z których powstały głównie kurtki, płaszcze i marynarki. Do niektórych spodni projektant dołączył plisowane zapaski wykonane z identycznego materiału. W kolekcji pojawiły się także ażurowe, dziergane swetry i szale. 


Dries Van Noten, kolekcja jesień zima 2018/19
Dries Van Noten, kolekcja jesień zima 2018/19




To ostatnia kolekcja Kima Jones'a jaką stworzył dla marki Louis Vuitton. Mamy tu monochromatyczne nieoczywiste nadruki skał głównie widoczne w kurtkach, szorty uszyte z delikatnego kaszmiru legginsy przypominające patchwork złożony z kilku tkanin we wzór monogramu. 
Poza stricte sportowo turystycznymi rzeczami są też garnitury,  klasyczne płaszcze, grube golfy i kożuchy, do tego wysokie za kostkę sznurowane buty przywodzące na myśl traperki 
Dominującą szaro beżową kolorystykę ożywiają najmodniejsze kolory przyszłej zimy jaskrawy pomarańczowy i żółty. 
Jestem ciekawa kto zastąpi Jones'a na stanowisku? Sądzę ze poszukiwania, aby znaleźć równie utalentowanego projektanta nie będą łatwe. 


Louis Vuitton, jesień zima 2018/19
Louis Vuitton, jesień zima 2018/19




Haider Ackermann zachwycił kolorami i doborem tkanin. Jak zwykle postawił na sportową eleganckie ale nie oficjalne z akcentem orientalnym. Wyszła z tego przepiękna kolekcja w której świetnie poczują się zarówno mężczyźni jak również i ich partnerki.


Haider Ackermann, jesień zima 2018/19
Haider Ackermann, jesień zima 2018/19









Wszystkie wykorzystane w tym wpisie zdjęcia pochodzą w portalu www.vogue.com

czwartek, 25 stycznia 2018

POKAZY MODY MĘSKIEJ JESIEŃ ZIMA 2018/19 PROSTO Z MEDIOLANU. SWE KOLEKCJE POKAZAŁY DOMY MODY PRADA, FENDI, DOLCE & GABBANA, VERSACE, MARNI I GOSHA RUBCHINSKIY.




W sezonie jesienno zimowym 2018/19 Prada postanowiła  ubrać panów głównie w czerń, zgaszony granat oraz szarości. Do tego postawiła na dość luźne fasony. Zaproponowała klasyczne garnitury w towarzystwie prostych płaszczy typu ulster
Do stonowanej odzieży dodała kilka bardzo wzorzystych, młodzieżowych modeli ze spodniami do kolan.

PRADA; POKAZY MODY MĘSKIEJ JESIEŃ ZIMA 2018/19
Prada, pokazy mody męskiej, Mediolan jesień zima 2018/19





Gosha Rubchinskiy nadal uprawia swój post soviet chic czyli to z czego zasłynął na świecie. Jednocześnie widać jak się rozwija, śmiało wplata cytaty z zachodniej mody i wciąż kolaboruje ze sportowymi markami. 
W tej kolekcji ma jeszcze coś do zaproponowania mężczyznom którzy chcieliby w jego ubraniach pójść do pracy. Pokazuje klasyczne trencze, budrysówki i proste spodnie z koszulami. 
Jak dla mnie jest to do tej pory najlepsza kolekcja tego projektanta i też jedna z ciekawszych propozycji jesiennej mody męskiej na jesień 2018.
Ta kolekcja nie została pokazana w Mediolanie.

Gosha Rubchinsky, jesień zima 2018/19
Gosha Rubchinsky, jesień zima 2018/19





Fendi.  Jak zwykle luksusowo na najwyższym poziomie. Motywem głównym kolekcji stało się logo marki przedstawiane na różne sposoby na futrzanych kurtkach, kapeluszach i rękawiczkach na  podszewce płaszcza, czy przy wykończaniach półgolfów. Częstym elementem kolekcji były również diagonalne pasy występujące głównie na kurtkach jako wzór pikowania lub wszywane w ten sposób materiały innego rodzaju. Marka obok futer zaproponowała sztruks,  delikatnie połyskujące skóry oraz kilka rodzajów kraciastych wełen. Ciekawą propozycją są koszule i krawaty z tego samego materiału.

Fendi, jesień zima 2018/19
Gosha Rubchinsky, jesień zima 2018/19





Intensywnie kolorowe, kraciaste tartany połączone ze sobą na zasadzie patchworku w jednym ubraniu i wzorzyste tkaniny nieodmiennie przywodzące na myśl dom mody Versace a zwłaszcza ich słynną porcelanę. Kilka stonowanych rzeczy i długie szale kibica. Tak wygląda najnowsza propozycja Donatelli dla mężczyzn na przyszłą zimę 2018/19.  


Versace, kolekcja męska jesień zima 2018/19
Versace, kolekcja męska jesień zima 2018/19



 

Wygniecione garnitury i krawaty, niezgrabne ręcznie robione swetry, przypadkowe kompozycje różnych krat. Dalej spodnie rybaka i buty przypominające kalosze, długie do ziemi szale albo koce okrywające całą sylwetkę. Na tym wszystkim rysunki małp, wiewiórek, kluczy, krzeseł i instrumentów muzycznych. Tak przyszłą zimę widzi w modzie męskiej Francesco Risso  obecny dyrektor kreatywny marki Marni
W tych ubraniach z pewnością nie da się zgubić w tłumie.                       


Marni, jesień zima 2018/19
Versace, kolekcja męska jesień zima 2018/19





Parada książąt i arystokratów przeszła po wybiegu Dolce & Gabbana ubrana w bogato zdobione fraki, kolorowe, wzorzyste futra, atłasowe smokingi z brokatowymi wyłogami i welurowe, idealnie dopasowane garnitury. Inni mieli połyskujące, luźne spodnie  w całości obszyte cekinami a do tego haftowane bluzy z kapturem lub swetry, na głowach popularne podczas jesiennych pokazów baseball'ówki, kapelusze i od pewnego czasu wykorzystywane przez duet bogato zdobione korony. 
 
Dolce & Gabbana, kolekcja męska jesień zima 2018/19
Dolce & Gabbana, kolekcja męska jesień zima 2018/19







Wszystkie zdjęcia wykorzystane w tym wpisie pochodzą z portalu www.vogue.com

piątek, 19 stycznia 2018

ROZPOCZĘŁY SIĘ TYGODNIE MODY. JAKO PIERWSZY ZACZĄŁ LONDYN. OTO POKAZY KOLEKCJI MĘSKICH JESIEŃ ZIMA 2018/19.




 Marka 3.1 Phillip Lim, pokazała kolekcję klasyczną w kolorystyce i awangardową w fasonach. Pojawiły się spodnie kończące się nad kostką, lekko rozszerzone albo wręcz przeciwnie, z nogawką zwężająca się ku dołowi. Do tego koszule o niestandartowej długości, szerokie swetry i pikowane kamizelki.

3.1 Phillip Lim, jesień zima 2018/19
3.1 Phillip Lim, jesień zima 2018/19






Trudno nie zauważyc tej kolekcji na tle innych. Jest zabawna, wygląda jak garderoba szalonego artysty który nie boi się mieszać epok a strój z historycznego portretu traktuje jak własny. Ceni renesans i sztukę współczesną a przy tym świetnie wyłapuje wszystkie modowe ciekawostki. Charles Jeffrey Loverboy to debiutant na światowych wybiegach a poradził sobie świetnie. Jego prace przywodzą mi na myśl twórczość Johna Galliano i Jeremy'ego Scott'a. Wysoka półka.



Charles Jeffrey Loverboy, jesień zima 2018/19
Charles Jeffrey Loverboy, jesiń zima 2018/19






Marka Z Zegna pokazała weekendową, ale jak zwykle bardzo stylową, wersję garderoby kojarząca się z  zimowymi wyprawami w góry z pierwszej połowy XX w.

Z Zegna, jesień zima 2018/19
Z Zegna, jesień zima 2018/19





Christopher Raeburn zaproponował najciekawsze kurtki podczas Tygodni mody męskiej. 

Christopher Raeburn, kolekcja mody męskiej jesień zima 2018/19
Christopher Raeburn, kolekcja mody męskiej jesień zima 2018/19





Inspiracją do stworzenia najnowszej kolekcji Chuseyn'a Chalayan'a była garderoba którą noszą imigranci zamieszkujący obrzeża Paryża, Peripherique. Wykonanie perfekcyjne, interpretacja świetna ale budząca niepokój i wiele pytań natury moralnej. 

Chalayan, jesień zima 2018/19
Chalayan, jesień zima 2018/19

wtorek, 16 stycznia 2018

CHRISTIAN DIOR. COUTURIER DU REVE. IMPONUJĄCA WYSTAWA W PARYŻU 2017-2018




Trwająca obecnie w Paryżu wystawa "Christian Dior. Couturier du reve" to wydarzenie które z pewnością warto polecić. 



Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
New Look 1947, imponująca wystawa w Musee des Arts Decoratives.


Zajmująca pokaźną część Musee des Arts Decoratives ekspozycja, obejmuje bogaty zbiór pamiątek po krawcu oraz ponad 300 kreacji  domu mody Christian Dior
Zespół specjalistów z Florence Muller na czele, przez dwa lata gromadził stroje i akcesoria pochodzące z kilku muzeów, między innymi z londyńskiego Victoria i Albert Museum czy Nowojorskiego Metropolitn Muzeum. 

Wystawa jest retrospektywą 70 lat istnienia marki i choć w głównej mierze poświęcona jest jego założycielowi, to równie dużo miejsca pozostawiono jego następcom, paradoksalnie mocno eksponując prace, skądinąd najzdolniejszego i najbardziej kontrowersyjnego (według mnie) Johna Galliano.


Ekspozycja rozpoczyna się od przedstawienia licznych wspomnień po Christianie Diorze, który należał do bohemy artystycznej przedwojennego Paryża, stąd też dużo tu zdjęć i portretów przyszłego projektanta. Są też notatki, pierwsze szkice, zdjęcia salonu przy Avenue Mon 30. 

Najważniejszą pamiątką która niemalże zdeterminowała przyszłość młodego Diora jest znaleziona gdzieś na drodze metalowa gwiazda uznana przez młodego, nieśmiałego mężczyznę  za szczęśliwy szczęśliwy znak i amulet. 


Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
Ekspozycja mody zaczyna się od zapierającej dech w piersiach prezentacji przypominającej wystawę sklepową. 


Po dawce zdjęć i wspomnień przechodzi się do świata mody i tu już od pierwszej sali odwiedzającym dosłownie zapiera dech. Zaprojektowano ją jako długą niekończącą się pięknie zaaranżowaną wystawę sklepową od której trudno się oderwać. Kuratorzy wyeksponowali tam w porządku kolorystycznym wszelkie stroje i akcesoria począwszy od torebek i butów a kończąc na biżuterii i wszelkiego rodzaju ozdobach włosów i perfumach. 



Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
Pierwsza sala z modą przypomina niesamowitą wystawę sklepową


Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
Najdłuższa , kręta wystawa świata 


Idąc dalej, mija się nowoczesną, wysoką na dwa piętra podświetlaną ścianę na której przedstawiono okładki magazynów ilustrujące kreacje z metką Dior powstałe na przestrzeni lat. 



Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
Ściana okładek



Dalej ekspozycja podzielona jest na bloki tematyczne, jest sala orientalna, afrykańska i Starożytny Egipt. 


Następnie wchodzi się do jasnej, dobrze oświetlonej sali imponująco ozdobionej trójwymiarowymi wycinankami drzew, kwiatów i liści głównie zwisającymi z sufitu. To aluzja do wielkiej fascynacji ogrodnictwem a zwłaszcza kwiatami która towarzyszyła projektantowi od dzieciństwa. W swoich projektach często odwoływał się do niej. Tu, poza jego sukniami są piękne kreacje jego następców z imponującą a suknią z rafii autorstwa Marii Grazii Chiuri stworzoną do reklamy perfum Miss Dior z Natalii Portman.



Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
Sala poświęcona ogrodowym fascynacjom Diora


Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
Kreacje różnych twórców którzy przez lata piastowani stanowisko dyrektora kreatywnego domu mody Christian Dior


Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
historyczny flakon perfum Miss Dior


Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
Suknia wykonana z rafii autorstwa Marii Grazii Chiuri w której wystąpiła Natalii Portman w najnowszej kampanii perfum Miss Dior 


Kolejny duży rozdział jest poświęcony wszystkim kreatorom którzy po śmierci Diora piastowali stanowisko dyrektora kreatywnego. Rozpoczyna się od założyciela domu mody, następnie jest jego współpracownik i pierwszy następca Yves Sint Laurent,  Marc Bohan, Gianranco Ferre, John Gallino, Raf Simons. Ostatnia sala poświęcona jest Marii Grazii Ciuri która odchodząc z domu mody Valentino jako pierwsza kobieta przejęła stery we francuskim domu mody.  



Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
Kreacje autorstwa Marca Bohan'a dyrektora kreatywnego przełomie lat 1960-1989


Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
Kreacje autorstwa Gianfranco Ferre powstałe na przełomie lat 1989-1996


Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
Kreacje autorstwa Johna Galliano  powstałe na przełomie lat 1996-2011


Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
Kreacje autorstwa Rafa Simonsa powstałe na przełomie lat 2012-2015. W tle żółta kreacja której płócienny model znajduje się poniżej


Idąc dalej, wchodzimy do niezwykłej sali która wygląda jak wielki biały regał na którym stoją poustawiane na piętrowych półkach manekiny w płóciennych odpowiednikach przyszłych kreacji. Na tle jednej ze ścian zaaranżowano mały warsztat hafciarki w którym jego pracownica z cierpliwością odpowiadała na pytania zwiedzających.



Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
Sala w której zaprezentowano płócienne modele przyszłych kreacji


Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
Płócienny model do żółtej sukni Rafa Simonsa


Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
Warsztat hafciarski



Ma koniec w ogromnym hallu muzeum stworzono miejsce w którym wyeksponowano najpiękniejsze kreacje powstałe na przestrzeni 70 lat istnienia domu mody Christian Dior. Kuratorzy skupili się głównie na sukniach balowych. Pokazano pierwsze wzory i te z ostatnich lat. Ciekawym zabiegiem było prezentacja modeli zainspirowanych kreacjami z przeszłości, ich współczesnymi odpowiednikami.


Powyższy text powstał w sierpniu 2017 roku i dopiero teraz, z przyczyn niewyjaśnionych, doczekał się na publikację ;-)

Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
Najpiękniejsze kreacje balowe zaprezentowane w hallu Musee des Arts Decoratifs

Wystawa w Paryżu "Christian Dior. Couturier du reve"
Najpiękniejsze kreacje balowe zaprezentowane w hallu Musee des Arts Decoratifs


















piątek, 5 stycznia 2018

WIELKIE KOLOROWE FUTRA, JEDNOLITY DENIM I PIÓRA TO KOLEJNA, OSTATNIA PORCJA TRENDÓW NA JESIEŃ ZIMĘ 2017/18 CZĘŚĆ 3/3



Krótkie, dziergane sweterki gościły na wielu światowych  wybiegach. 
Im bardziej są kolorowe i mają większy, bardziej wyrazisty wzór tym lepiej. Tu powinno być niebanalnie, zabawnie i kojarzyć się czasem zimowych szaleństw na śniegu. 
O najmodniejszy i jedyny w swoim rodzaju model, watro zwrócić się do utalentowanej w dziedzinie dziewiarstwa babci lub cioci.


TREND: dziergane sweterki, jesień zima 2017/18
Kolorowe dziergane sweterki zapowiadane wcześniej w kolekcjach męskich to jeden z głównych trendów tej zimy. 






Futra już kolejną zimę bronią swojej modowej pozycji. W tym sezonie jest ich naprawdę wiele i mają różne fasony niemniej jednak gdybym miała wybierać te które pojawiały się najczęściej to byłyby to modele w stylu retro, obszerne, długie do kolan z dużym kołnierzem i spięte wiązanym  w talii paskiem. Dla zwolenniczek koloru były propozycje zarówno w intensywnych barwach jak i w delikatnych pastelach. Dla pań szukających czegoś bardziej neutralnego pokazano futra w odcieniach naturalnych.    


TREND: futro, sezon, jesień zima 2017/18
Długie futra w stylu lat 70 XX wieku w wersji kolorowej i naturalnej.




Jedni twierdzą że najmodniejszy odcień koloru beżowego to taki, który niemalże wtapia się w kolor naszej skóry, inni, że powinien kojarzyć się z ciepłym, miękkim, kaszmirowym swetrem w kolorze karmelowym. 
W obecnym sezonie jesień zima 2017/18 pewnością każdy znajdzie swój idealny odcień bo fakt jest taki że od lat ta barwa znajduje uznanie wielu kobiet i coraz więcej ubrań powstaje akurat w tym kolorze. Beż pasuje prawie do każdej urody i dodaje elegancji bez ostentacji.


TREND: kolor beżowy, jesień zima 2017/18
Kolor beżowy, jesień zima 2017/18





O kurtce puchowej pisałam w pierwszej części trendów na jesień i zimę 2017/18. Tam pokazałam długie, ciepłe, pikowane płaszcze. Teraz przyszła pora na krótkie puchowe mini kurteczki sięgające pasa. Podobne jak ich długa wersja są kolorowe lecz mniej wzorzyste. W związku z niewielkim rozmiarem, kończącym się w okolicach talii, model ten nadaje się bardziej dla młodych dziewczyn o smukłej sylwetce i wąskich biodrach. Świetnie pasuje do modnych spódnic midi jak i do sportowych legginsów. 


TREND: krótka kurtka puchowa, sezon jesień zima 2017/18
 Kurtka puchowa w wersji mini, sezon jesień zima 2017/18
   





Męski styl zainspirował wielu projektantów. Najczęściej tworzyli współczesną wersję popularnego w latach 80 trendu "power dressing". Mowa tu o charakterystycznych dla owego czasu górach z poszerzonymi ramionami, fasonie oversise i wszystkim co wtedy kojarzyło się z mocną, silną kobietą bez kompromisu wpinającą się po szczeblach kariery. 
W obecnym sezonie pokazano luźne marynarki, szerokie spodnie, oversize, koszule z szelkami i płaszcze. 
Obok tego, na wybiegach pojawiły się wąskie, podkreślające sylwetkę garnitury z dopasowaną koszulą i niewielką kamizelką.   


TREND: męski styl, sezon jesień zima 2017/18
Męski styl to silny trend w sezon jesień zima 2017/18, najbardziej awangardowy jest ten inspirowany latami 80 XX wieku





Denim na jesień i zimę 2017/18 ma być ciemny i jednolity. Ma tworzyć total look. Tak będzie najmodniej. 


TREND: denim, jesień zima 2017/18
Denim jesienią i zimą nosimy jako total look






Zwykle są strusie ale zdarzają się również inne gatunki. Pióra, najczęściej wykorzystuje się jako pasmanterię w długich pasmach do lamowania strojów albo obszywa się nimi doły sukienek i spódnice. Niektórzy (Balenciaga) posuwają się jeszcze dalej i tworzą prawdziwe total looki w postaci sukien w całości pokrytych piórami z wielkim, pierzastym shopper'em w komplecie   

TREND: pióra, jesień zima 2017/18
TREND: pióra, jesień zima 2017/18







Wszystkie zdjęcia wykorzystane w tym wpisie pochodzą z portalu www.vogue.com